Bezplatná linka 800 737 320

Rychlý kontakt

Všeobecná a viscerální chirurgie

Víte, že léčba v zahraničí je hrazena vaší pojišťovnou?
Využijte kvalitní německé lékařské péče BEZ ČEKÁNÍ!

Dr. med. Mathias KalkumOddělení všeobecné a viscerální chirurgie má společně s oddělením úrazové chirurgie k dispozici 57 chirurgických lůžek na chirurgickém oddělení a jednotce intenzivní péče. Oddělení všeobecné a viscerální chirurgie vede od ledna 2014 Dr. med. Mathias Kalkum.

Spektrum služeb zahrnuje operativní a neoperativní léčbu nemocí štítné žlázy, trávicího traktu, kůže a měkkých tkání i žilní a dětskou chirurgii. Implantujeme venózní přístupy pro dialýzu a chemoterapii jakož i kardiostimulátory a defibrilátory ve spolupráci s kardiology. 

Co u nás léčíme

Tradičně se zaměřujeme na minimálně invazivní postupy, konkrétně na laparoskopickou chirurgii. Tříselné kýly a kýly vzniklé v jizvě, nezhoubná a zhoubná onemocnění tlustého a tenkého střeva, onemocnění žlučníku, diagnostická laparoskopie, výkony na žaludku a odstranění zaníceného slepého střeva, se zpravidla léčí minimálně invazivně, pokud je to vhodné.

Diagnostika a výběr vhodné léčby přitom probíhá v úzké spolupráci s interním oddělením. Nezbytná je úzká spolupráce s anesteziology, včetně případů akutních. 

Vybavení naší nemocnice

Nemocnice v Tirschenreuthu používá moderní diagnostické metody od ultrazvuku až po CT. Speciální vyšetření od magnetické rezonance až po PET-CT a odborníci téměř všech oborů jsou k dispozici v rámci komplexu klinik Kliniken - Nordoberpfalz AG. Pokud je třeba jsou možné i konzultace prostřednictvím telemedicínské komunikace.

Máme dobře vybavenou ambulanci urgentní medicíny, specializované ordinace a tři operační sály. K dispozici jsou celkem tři videoendoskopické věže, peroperační vyšetření konvertorem obrazu, peroparační neurofyziologické monitorování a moderní ultrazvukové přístroje.

Peroperační endoskopická vyšetření a výkony jsou možné ve spolupráci s interním gastroenterologickým oddělením.

Dále se specializujeme na operativní léčbu onemocnění štítné žlázy a chirurgickou léčbu nádorů. V rámci minimálně invazivní chirurgie provádíme zpravidla většinu zákroků v břiše laparoskopicky, pokud je to vhodné.

Všeobecná a viscerální chirurgie

S naší nemocnicí spolupracují

Velký důraz klademe na spolupráci s našimi partnery: Vaším praktickým lékařem, našimi kolegy vnitřního lékařství, anestézie i našimi partnery v rámci společnosti Kliniken Nordoberpfalz AG, zejména s centrem léčby nádorů v rámci Klinikum Weiden. 

Mnoho výkonů lze dnes dobře provádět ambulantně nebo při krátkém stacionárním pobytu.

Zaměřujeme se rovněž na léčbu nenádorových nemocí konečníku a na žilní chirurgii. Tradičně provádíme chirurgické výkony u dětí, například operace zúžené předkožky, retence (nedokonalý sestup) varlat a vrozených vad močové trubice.

Stručný přehled hlavních oblasti léčby

  • minimálně invazivní chirurgie
  • chirurgie štítné žlázy
  • chirurgie nádorů
  • ambulantní operace
  • dětská chirurgie
  • onemocnění konečníku
  • žilní chirurgie

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte Vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.

nemocnice Tirschenreuth

Se 228 zaměstnanci, 10 klinikami/odbornými centry a 165 lůžky jsme silným partnerem pro Vaše zdraví. Jako člen akciové společnosti Kliniken Nordoberpfalz AG zajišťujeme spolehlivou a moderní lékařskou péči.

St.-Peter-Str. 31, 95643 Tirschenreuth
Recepce: +49 961 303 30 30
Fax: +49 961 303 44 29
E-Mail:office@kliniken-nordoberpfalz.ag

Odběr novinek

Mluvíme česky: Pokud si budete přát, budou vás
na klinikách provázet česky hovořící tlumočníci.
Rádi vám rovněž pomohou česky hovořící lékaři 
a zdravotní sestry.