Bezplatná linka 800 737 320

Rychlý kontakt

Chirurgie ruky

Víte, že léčba v zahraničí je hrazena vaší pojišťovnou?
Využijte kvalitní německé lékařské péče BEZ ČEKÁNÍ!

Na ortopedickém oddělení ve Waldsassen se zaměřujeme na chirurgické operace ruky, nejvíce na následující problémy a onemocnění:

  • syndrom karpálního tunelu
  • poranění šlach
  • odstraňování ganglií
  • operace stenozující tendovaginitidy (lupavý prst)

Syndrom karpálního tunelu

Syndrom karpálního tunelu, který je v časném a lehčím stadiu nedokrevnosti nervu, lze léčit pomocí dlahy, obstřiku, léků na zlepšení prokrvení a kvality nervu či rehabilitacemi. U přetrvávajících obtíží a zhoršení elektromyografického nálezu se syndrom karpálního tunelu řeší pouze operací.

Jedná se o málo závažný výkon v lokální anestezii. Specializovaný lékař provede řez v oblasti karpálního tunelu (přechod zápěstí do dlaně) a protne relativně zkrácený pevný zápěstní vaz, který tísní nervy probíhající pod ním. Tím se uvolní tlak v zápěstní úžině.

Po operaci je přiložena krátká sádrová dlaha, která umožňuje adekvátní pohyb zápěstí. Po odstranění dlahy zhruba deset dní po operaci, jsou odstraněny stehy a následuje péče o ránu a jizvu a rehabilitace. 

Poranění šlach

Při úrazu ruky může dojít k poškození kožního krytu, poranění nervů, cév, kostí, svalů, ale také šlach. Toto poranění je většinou dosti vážné neboť při něm může dojít ke ztrátě funkce svalů, tedy ohýbačů nebo natahovačů prstů.

Řešením je operace, při které se sešije přerušená šlacha. V některých je nezbytná plastická náhrada šlach(y). Ta se provádí hlavně v případě rozsáhlé ztráty části šlachy nebo jako další řešení u již neúspěšně operovaných šlach.

Odstranění ganglionu na zápěstí

Ganglion je zduření šlachy ruky nebo zápěstí. Uvnitř toto zduření je čirá rosolovitá tekutina. Řešení spočívá buď v odsátí rosolu a aplikaci léku (hyaluronidáza). 

Pokud však odsátí problémy nevyřeší, je nutné přistoupit k chirurgickému řešení, které je nejefektivnějším způsobem terapie. Během operace lékaři odstraní část kloubního pouzdra a šlachy. Poté je pacientova ruka znehybněna dlahou.

Operace stenozující tendovaginitidy

Tendovaginitida neboli lupavý prst je zánět šlachy a jejího pouzdra. Zánět šlachové pochvy vzniká při dlouhodobém nadměrném zatížení. Ruka při zánětu šlachy oteče, šlacha je drážděna a omezena v pohybu.  

Při léčbě tohoto problému aplikujeme injekce steroidů a ruku znehybníme. Při recidivujících potížích je nutná chirurgická léčba. Spočívá po řádném lokálním znecitlivění v protětí šlachového poutka, které poté přestane bránit volnému pohybu šlachy. Díky operaci může pacient záhy volně hýbat s konkrétním prstem.

Nemocnice Waldsassen

S téměř 100 zaměstnanci, 6 specializovanými odděleními a 63 lůžky je zdravotnické středisko Waldsassen silným partnerem pro Vaše zdraví. Jako člen a kompetenční centrum akciové společnosti Kliniken Nordoberpfalz AG zajišťujeme spolehlivou a moderní lékařskou péči.

Egerer Straße 30, 95652 Waldsassen
Recepce: +49 9631 87-110
E-Mail: info@kliniken-nordoberpfalz.de

Odběr novinek

Mluvíme česky: Pokud si budete přát, budou vás
na klinikách provázet česky hovořící tlumočníci.
Rádi vám rovněž pomohou česky hovořící lékaři 
a zdravotní sestry.