Bezplatná linka 800 737 320

Rychlý kontakt

Kloubní chirurgie

Víte, že léčba v zahraničí je hrazena vaší pojišťovnou?
Využijte kvalitní německé lékařské péče BEZ ČEKÁNÍ!

Kloubní chirurgie - přehled našich činností

  • artroskopie ramenních, loketních, kolenních, hlezenních, prstních i dalších kloubů
  • transplantace chrupavek
  • otevřené operace velkých a malých kloubů (např. stabilizace kloubů s náhradou vazů)
  • umělá kloubní náhrada (např. ramenní, kyčelní a kolenní kloub)
  • operace k odlehčení šlach a svalů (např. při tzv. tenisovém loktu)

Všechny problémy a onemocnění léčí naši specializovaní lékaři s mnohaletými zkušenostmi za pomoci nejmodernějších technologí a vybavení, která jsou potřebná.

Artroskopie 

Trpí-li pacient onemocněním kloubů či jejich chrupavek, provedeme artroskopii, což je miniinvazivní operační zákrok. Výkon je prováděn na vysoce aseptickém operačním sále a přístup do kloubu je pouze minimální. 

Příprava na operační zákrok

Před artroskopií vás podrobně informujeme o průběhu vyšetření, rozsahu prováděného výkonu a o dalším postupu léčby. Kromě informací týkající se výkonu se předem s vámi domluvíme na způsobu anestezie. Je nutné jen základní předoperační vyšetření.

Průběh výkonu

Operační výkon je prováděn na vysoce aseptickém operačním sále. Délka výkonu závisí na obtížnosti. Běžně se pohybuje mezi 30 – 60 minutami. U konkrétního kloubu provedeme jeden nebo dva miniřezy, do kterých zavedeme optiku a pracovní nástroj, po aplikaci speciálního artroskopického roztoku. Artroskopie zahrnuje nejenom diagnostické zhodnocení stavu kloubu, ale i potřebný chirurgický zákrok.

Transplantace chrupavek

Při závažných defektech, poraněních a poškozeních kloubů provádíme transplantaci chrupavek. Díky tomuto speciálnímu výkonu dokážeme vyléčit nebo alespoň výrazně oddálit nutnost náhrady kloubu endoprotézou. Metoda spočívá v odebrání buněk ze zdravé chrupavky pacienta, které jsou pak následně rozmnoženy v laboratoři a přeneseny zpět do kloubu.

Nemocnice Waldsassen

S téměř 100 zaměstnanci, 6 specializovanými odděleními a 63 lůžky je zdravotnické středisko Waldsassen silným partnerem pro Vaše zdraví. Jako člen a kompetenční centrum akciové společnosti Kliniken Nordoberpfalz AG zajišťujeme spolehlivou a moderní lékařskou péči.

Egerer Straße 30, 95652 Waldsassen
Recepce: +49 9631 87-110
E-Mail: info@kliniken-nordoberpfalz.de

Odběr novinek

Mluvíme česky: Pokud si budete přát, budou vás
na klinikách provázet česky hovořící tlumočníci.
Rádi vám rovněž pomohou česky hovořící lékaři 
a zdravotní sestry.