Bezplatná linka 800 737 320

Rychlý kontakt

Ošetřování ran

Víte, že léčba v zahraničí je hrazena vaší pojišťovnou?
Využijte kvalitní německé lékařské péče BEZ ČEKÁNÍ!

Při léčbě menších i větších ran naše nemocnice využívá takové metody, které jsou dokonale osvědčené a velice účinné. Na našem oddělení se specializujeme na všechny rány, avšak nejčastěji ošetřované bývají:

 • malumperforanspedis (hluboký vřed na noze) / diabetická noha
 • popáleniny
 • veškeré rány vzniklé různými úrazovými mechanismy, včetně popálenin menšího rozsahu 
 • komplikace chirurgických ran 

Ošetření ran v naší nemocnici

Vždy když dojde k poškození tkáně na povrchu pokožky, organismus stereotypně nastartuje proces hojení. Je vhodné tento proces podpořit léčbou. Každá rána vyžaduje jiný typ ošetření a léčby. I když dnes existuje řada způsobů, jak omezit zpomalení hojení, my se zaměřujeme na ověřené způsoby, které vždy vyhovují všem aspektům daného problému. Při ošetření ran zohledňujeme především:

 • typ a stav rány
 • délka trvání ošetření
 • pohodlí a další individuální požadavky pacienta
 • dostupnost léčby
 • finanční náročnost léčby z pohledu obecného i z pohledu pacienta

Typy ošetření

Mezi osvědčené, účinné a často používané metody se řadí:

 • klasická terapie
 • vlhká terapie
 • vakuová terapie
 • terapie pomocí larev

Klasická terapie

Při klasické terapii ran používáme gázové krytí, které nemají terapeutický účinek. Klasické obvazy jsou vhodné pro použití na akutní neinfikované rány, včetně ran operačních, u kterých lze očekávat rychlý a bezproblémový proces hojení.

Vlhká terapie

Vlhká terapie je moderní léčba ran, při které používáme speciální obvazy optimalizující proces hojení. Tyto obvazy jsou na rozdíl od klasických gáz potaženy speciálními nanočásticemi a sloučeninami, které jsou rozpustné ve vodě.

Před aplikací na ránu namočíme obvaz do dvou roztoků a po přiložení vznikne v ráně optimální vlhké prostředí, které optimalizuje hojení. Díky použití speciálního obvazu se zamezuje prodlužování léčby, snižuje se bolest při převazech a snižuje nebo se zcela odstraňuje nutnost opakovaných chirurgických zákroků.

Vakuová terapie

K ošetření komplikovaných infikovaných ran se využívá také vakuová (podtlaková) terapie. Jedná se o fyzikální léčebnou metodu, která podporuje hojení způsobených ran, urychluje tvorbu tkání a zlepšuje prokrvení v oblasti rány. Při ošetření touto metodou používáme subatmosférický tlak, který je přenášen pomocí pumpy a hubky vložené do rány pacienta. Oproti starým otevřeným metodám hojení rány, tato metoda skutečně zrychluje rané hojení. 

Terapie pomocí larev

Larvy určitého hmyzu mohou rychle a neobyčejně přesně odstranit z rány odumřelé infikované tkáně a šetřit přitom zdravou tkáň pacienta. Jejich působení může být mnohem šetrnější než opakované chirurgické zásahy do rány. Zejména v situacích, kdy je velký nedostatek vlastní vitální tkáně pacienta, může být terapie pomocí larev optimálním řešením. 

Předem vypěstované speciální larvy se vloží do rány, ve které začnou požírat mrtvou tkáň. Zdravá tkáň zůstane skoro nedotčena. Po dokonalém vyčištění rány, jsou z ní larvy odstraněny a nastupují metody plastické a rekonstrukční chirurgie. 

Nemocnice Waldsassen

S téměř 100 zaměstnanci, 6 specializovanými odděleními a 63 lůžky je zdravotnické středisko Waldsassen silným partnerem pro Vaše zdraví. Jako člen a kompetenční centrum akciové společnosti Kliniken Nordoberpfalz AG zajišťujeme spolehlivou a moderní lékařskou péči.

Egerer Straße 30, 95652 Waldsassen
Recepce: +49 9631 87-110
E-Mail: info@kliniken-nordoberpfalz.de

Odběr novinek

Mluvíme česky: Pokud si budete přát, budou vás
na klinikách provázet česky hovořící tlumočníci.
Rádi vám rovněž pomohou česky hovořící lékaři 
a zdravotní sestry.