Bezplatná linka 800 737 320

Rychlý kontakt

Lymfodrenáž

Lymfatický oběh je podobný krevnímu. Organismem procházejí lymfatické cévy a kapiláry, jejichž hlavním úkolem je vstřebávat přebytečnou tekutinu z tkání a navracet ji do krevního řečiště. Díky tomuto systému odcházejí z tkání škodliviny, které vznikají při funkcích buněk a tkání, nejčastěji odpadové produkty metabolismu.

To vše má na starosti lymfa, tekutina poháněná pohybem svalů, která při nedostatku pohybu, při stresu či nemoci neproudí správně. Lymfatický systém je pak místy zablokován a nefunguje efektivně. Pro zlepšení slouží tzv. lymfodrenáž.

Co je lymfodrenáž?

Lymfodrenáž neboli také lymfatická drenáž je hmatová technika, která obnoví a zvýší oběh lymfy. Díky tomu se zlepší látková výměna a dojde k detoxikaci organismu. Aby však tato metoda byla přínosem, musí jí provádět odborník. Pokud tedy potřebujete obnovit efektivní funkci lymfatického systému, obraťte se na kvalifikované pracovníky, kteří mají s lymfodrenáží bohaté zkušenosti a poznají, ve kterých částech těla se projevují poruchy lymfatického systému a kde musí působit.

Druhy lymfodrenáží

V naší nemocnici provádíme dva druhy lymfodrenáží - manuální nebo přístrojovou. Manuální lymfodrenáž je prováděna ve všech případech a někdy bývá doplněna přístrojovou. Ta je zcela bezbolestná, příjemná a relaxační. Přístrojová lymfodrenáž se neprovádí pomocí rukou, ale díky speciálnímu přístroji, který se nazývá Lymfoven.

Jak funguje lymfodrenáž 

Lymfodrenáž provádí zkušený lymfoterapeut, který odblokuje hlavní uzliny a pomůže odvedení drénované tekutiny prostřednictvím vylučovacího systému z organismu. Lymfoterapeut vyvíjí jemný tlak na podkoží, ve kterém je lymfatický systém. To masíruje pomalými hmaty, díky kterých dochází k obnově a zvýšení oběhu lymfy.

K dispozici máme také přístroj Lymfoven. Před jeho použitím odborník působí na mízní uzliny (konkrétně v tříslech, podpaží, nad klíční kostí) tak, aby se lymfa nikde v těle nehromadila a volně odtékala.

Po ošetření

Po prvních ošetřeních pocítíte výrazné uvolnění a někdy i zvýšené vyměšování sliznic (např. u nosních dutin). Rovněž můžete pocítit žízeň, hlad nebo příjemnou únavu, projevující se častějším zíváním.

Kdy je vhodné lymfodrenáž podstoupit?

Lymfodrenáže doporučujeme podstupovat především po prodělaných infekčních onemocněních, úrazech nebo operacích. Dále je vhodné také pro zlepšení vzhledu a funkce pokožky (např. během rekonvalescence po liposukci). Lymfodrenáž se však doporučuje i jako preventivní opatření, zejména pro lidi vystavené dlouhému stání, nebo pro posílení imunity.

Nemocnice Waldsassen

S téměř 100 zaměstnanci, 6 specializovanými odděleními a 63 lůžky je zdravotnické středisko Waldsassen silným partnerem pro Vaše zdraví. Jako člen a kompetenční centrum akciové společnosti Kliniken Nordoberpfalz AG zajišťujeme spolehlivou a moderní lékařskou péči.

Egerer Straße 30, 95652 Waldsassen
Recepce: +49 9631 87-110
E-Mail: info@kliniken-nordoberpfalz.de

Odběr novinek

Mluvíme česky: Pokud si budete přát, budou vás
na klinikách provázet česky hovořící tlumočníci.
Rádi vám rovněž pomohou česky hovořící lékaři 
a zdravotní sestry.