Bezplatná linka 800 737 320

Rychlý kontakt

Flebektomie

Objevili se vám menší křečové žíly? Jednou z možností, jak se jich zbavit, je ambulantní flebektomie. Navštivte naši kliniku, kde ambulantní flebektomii běžně provádíme.

Flebektomie je skvělou metodou pro odstranění menších křečových žil. Ne však u každého lze tuto metodu provést, proto je zapotřebí podstoupit vyšetření, kde lékař rozhodne o nejvhodnějším postupu další léčby. Ambulantní flebektomie je však oproti klasické operaci křečových žil šetrnější, neboť lékař neodstraní celou postiženou žílu, ale pouze odstraní její poškozené části.

Podmínkou tohoto výkonu je, aby hlavní žilní kmen nebyl poškozen, případně byl ošetřen jinou metodou.

Výhody flebektomie:

  • odstranění menších křečových žil
  • minimální bolestivost po výkonu
  • příznivý kosmetický výsledek
  • ranky se nemusí ve většině případů šít
  • minimální tvorba krevních výronů

Příprava před operací

Než na naší klinice podstoupíte flebektomii, podstoupíte vyšetření, při kterém zhodnotíme váš zdravotní stav a klinicky vyšetříme cévní systém dolních končetin, konkrétně tepen, hlubokých a povrchových žil. Dále vám provedeme také vyšetření žilního systému pomocí duplexního ultrazvuku. Na základě těchto vyšetření určíme vhodný postup léčby.

Operace

Princip operace spočívá v tom, že v přesně stanovených místech provede lékař malý řez či vpich, který je velký zhruba 3 - 5 mm. Tímto přístupem jsou pak křečové žíly podvázány, zkráceny a některé zcely odstraněny. Výkon provádíme místním znecitněním. To znamená, že při operaci je pacient při vědomí, ale nepociťuje výraznější bolest.

Cílem této operace je odstranit veškeré křečové žíly, které jsou nadbytečné a nebudou chybět. Vytvořené vpichy či malé řezy není nutno šít. Po operaci tedy lékař nechá ranku úplně bez stehu, nebo aplikuje náplasťový steh.

Po flebektomii

Flebektomie je ambulantní výkon, takže po jejím podstoupení budete moci odejít domů. Prvních 14 dní doporučujeme nosit bandáže nebo kompresivní punčochy a v prvních 3 - 6 týdnech je nutné vyhnout se sportovním činnostem, jako je lyžování, veslování, tanec. Běžná cvičení lze začít provádět zhruba 2 - 3 týdny po operaci.

V pooperačním období vám bude doporučena rehabilitace, která je vždy individuální v závislosti na výkonu. Samotné ranky nebo vpichy se běžně zhojí do jednoho týdne od provedení zákroku. Po vpichu či řezu vám může zůstat drobná jizva, která rychle zbledne.

Flebektomie je velice účinná metoda, avšak i po jejím provedení se vám mohou varixy znovu po čase objevit. To se odvíjí především od geneticky určené kvalitě žilní stěny. I když dojde k recidivě, většinou nedosahuje takového rozsahu jako původní nález.

Klinikum Weiden

S téměř 1300 zaměstnanci, 14 specializovanými klinikami, 12 odbornými centry a 575 lůžky je komplex klinik Weiden silným partnerem pro Vaše zdraví.

Söllnerstraße 16, 92637 Weiden
Recepce: +49 961 303-0
Fax: +49 961 303-2109
E-Mail: office@kliniken-nordoberpfalz.ag

Odběr novinek

Mluvíme česky: Pokud si budete přát, budou vás
na klinikách provázet česky hovořící tlumočníci.
Rádi vám rovněž pomohou česky hovořící lékaři 
a zdravotní sestry.