Bezplatná linka 800 737 320

Rychlý kontakt

Artroskopická chirurgie

Víte, že léčba v zahraničí je hrazena vaší pojišťovnou?
Využijte kvalitní německé lékařské péče BEZ ČEKÁNÍ!

Artroskopie je krátkodobý operační zákrok s minimální zátěží na organismus, který provádíme na operačním sále. Artroskopii provádíme uvnitř konkrétního kloubu, bez jeho otevření. Výhodou námi využívané metody je minimální zátěž pro pacienta a možnost ambulantního provedení samotného výkonu.

Dále se díky neotevření kloubu zkracuje pooperační období a pacient se tak může brzy vrátit zas ke své běžné činnosti i sportu.

Co děláme před artroskopií?

Před plánovanou artroskopií stanovíme každému pacientovi termín výkonu. Naši lékaři dostatečně informují o průběhu vyšetření, rozsahu výkonu a také o postupu léčby. S každým pacientem také domlouváme způsob anestézie (celková nebo spinální).

Jelikož se jedná o operační zákrok, u všech pacientů provádíme předoperační vyšetření, při kterém zhodnotíme aktuální zdravotní stav pacienta a vyšetříme jeho krev i moč.

Těsně před artroskopií pacient nastoupí do naší nemocnice v den zákroku. Je nutné, aby pacient přišel nalačno. Kloub, u kterého bude prováděna artroskopická operace, musí být důkladně omytý mýdlem. Náš personál před zákrokem zajistí oholení u té části, kde se vyskytuje daný kloub.

Proces artroskopie na naší klinice

Artroskopii provádíme na našem chirurgickém sále, který je vybaven tou nejmodernější technikou. Délka operačního výkonu se odvíjí od obtížnosti prováděného zásahu, běžně se však pohybuje mezi 30 – 60 minutami.

Naše klinika se zaměřuje na následující klouby:

  • artroskopické vyšetření akutních poranění kloubů a provedení artroskopických operací na všech velkých a malých kloubech
  • artroskopie kyčelního a kolenního kloubu, provedení artroskopických operací na menisku (částečná resekce, refixace), náhrada předních a zadních zkřížených vazů kolenního kloubu (artroskopická plastika zkřížených vazů), léčba osteochondrálních defektů (včetně transplantace osteochondrální tkáně)
  • artroskopie ramenního kloubu po vykloubeních, rekonstrukce rotátorové manžety ramene, refixace trhlin chrupavčitého lemu, dekomprese subakromiálního prostoru
  • artroskopie zápěstí při poškození kloubního disku a vazů s následnou rekonstrukcí zápěstí; využití artroskopie při léčbě zlomenin
  • rekonstrukce vazů poškozených v důsledku úrazu a chronické nestability ramenního kloubu
  • léčba degenerativních defektů menisku, chrupavčité a kostní tkáně, šlach při onemocnění artrózou (opotřebení kloubů), léčba degenerativních defektů ramenních, zápěstních, loketních, kyčelních, kolenních a kotníkových kloubů

Klinikum Weiden

S téměř 1300 zaměstnanci, 14 specializovanými klinikami, 12 odbornými centry a 575 lůžky je komplex klinik Weiden silným partnerem pro Vaše zdraví.

Söllnerstraße 16, 92637 Weiden
Recepce: +49 961 303-0
Fax: +49 961 303-2109
E-Mail: office@kliniken-nordoberpfalz.ag

Odběr novinek

Mluvíme česky: Pokud si budete přát, budou vás
na klinikách provázet česky hovořící tlumočníci.
Rádi vám rovněž pomohou česky hovořící lékaři 
a zdravotní sestry.