Bezplatná linka 800 737 320

Rychlý kontakt

Vyšetření v těhotenství

Myslíte si, že jste těhotná? Pak navštivte naši kliniku gynekologie a porodnictví, kde podstoupíte vstupní vyšetření a my vám sdělíme, zda se skutečně jedná o těhotenství nebo jen o nesprávný dojem. Naše klinika, oddělení gynekologie a porodnictví se zaměřuje především na péči během těhotenství i porodu. K dispozici máme nejmodernější techniku a velice zkušené lékaře, takže se průběhu těhotenství nemusíte obávat.

První vyšetření v těhotenství

První vstupní prohlídku podstupují ženy v případě podezření na těhotenství. Na toto vyšetření se k nám, prosíme, dostavte zhruba po dvou až třech týdnech po vynechání očekávané menstruace a my na pomocí ultrazvuku zjistíme, zda se opravdu jedná o těhotenství nebo jinou situaci. Pokud těhotenství u ženy potvrdíme, zveme pacientky na další pravidelné kontroly.

Další pravidelné prohlídky

Na vyšetření a kontroly zveme těhotné ženy v následujících týdnech:

  • do 23. týdne každé 4 týdny
  • mezi 24. a 32. týdnem každé 3 týdny
  • mezi 33. a 36. týdnem každé 2 týdny
  • mezi 37. a 40. týdnem každý týden

Prováděná vyšetření během kontrol

Během pravidelných kontrol provedeme tato vyšetření:

  • měření krevního tlaku
  • měření pulsu
  • kontrola váhových přírůstků
  • vyšetření moči na přítomnost cukru a bílkovin

Dále provádíme vyšetření EKG v těhotenství nebo vyšetření cukrovky v těhotenství.

Ultrazvukové vyšetření v těhotenství

Každá žena, která je těhotná a dochází na pravidelné kontroly, podstoupí také ultrazvukové vyšetřeníí. To provádíme během těhotenství alespoň třikrát, ale je-li to zapotřebí, i vícekrát.

Vyšetření ultrazvukem je zcela neškodnou vyšetřovací metodou, při které stávající maminka může vidět svůj plod. Vyšetření se poprvé provádí při vstupní prohlídce, kdy se potrvdí či vyvrátí těhotenství.

Druhé vyšetření provádíme vždy mezi 12. a 14. týdnem. Díky tomuto vyšetření zjistíme, zda-li je plod živý a jaké je jeho skutečné stáří. Na základě toho totiž každé ženě stanovíme předpokládaný termín porodu. Během kontroly také zkoumáme, zda díte nemá nějakou vývojovou vadu a též správné uložení placenty.

Ultrazvukové vyšetření se provádí také v posledním trimestru (konkrétně v 30. - 32. týdnu), které zaměřujeme především na růst plodu, placentu a množství plodové vody.

Screeningové vyšetření v těhotenství

V prvním trimestru provádíme u pacientek tzv. screeningové vyšetření Downova syndromu a dalších chromozomálních vad plodu. Vyšetření provádíme zejména u starších matek, neboť riziko výskytu tak zvané mongoloidní idiocie s věkem stoupá. Další ultrazvukové vyšetření provedeme při podezřelém ultrazvukovém nálezu mezi 11. a 14. týdnem těhotenství nebo při zvýšené hladině těhotenských hormonů v mateřské krvi.

Klinikum Weiden

S téměř 1300 zaměstnanci, 14 specializovanými klinikami, 12 odbornými centry a 575 lůžky je komplex klinik Weiden silným partnerem pro Vaše zdraví.

Söllnerstraße 16, 92637 Weiden
Recepce: +49 961 303-0
Fax: +49 961 303-2109
E-Mail: office@kliniken-nordoberpfalz.ag

Odběr novinek

Mluvíme česky: Pokud si budete přát, budou vás
na klinikách provázet česky hovořící tlumočníci.
Rádi vám rovněž pomohou česky hovořící lékaři 
a zdravotní sestry.