Bezplatná linka 800 737 320

Rychlý kontakt

Institut nukleární medicíny

Víte, že léčba v zahraničí je hrazena vaší pojišťovnou?
Využijte kvalitní německé lékařské péče BEZ ČEKÁNÍ!

Priv.Doc. Dr. Johann SchönbergeInstitut řídí přednosta Priv.Doc. Dr. Johann Schönberger.

V našem ústavu nabízíme provedení veškerých moderních metod diagnostiky a léčby v oblasti nukleární medicíny. Hlavní důraz je kladen na pozitronovou emisní tomografii v kombinaci s počítačovou tomografií, zkráceně PET/CT.

Úzká spolupráce s různými ambulantními zařízeními a lůžkovými klinikami a odděleními zajišťuje Institutu nukleární medicíny rychlé vzájemné předávání informací, výsledků vyšetření a optimální péči o pacienty.

Diagnostika

K zobrazení patologických procesů v organismu nebo k registraci procesu látkové výměny bez použití invazivních metod se aplikuje velmi mírně radioaktivní preparát. Podání této látky a její rozmístění v organismu je možné sledovat pomocí gama-kamery.

Nukleární medicína se využívá při diagnostice a léčbě mnohých onemocnění. Hlavními oblastmi jsou především onkologie, kardiologie, neurologie a viscerální chirurgie.

Vyšetření mohou být prováděna buď ambulantně, nebo stacionárně s krátkodobým pobytem v nemocnici.

Centrum vizualizační metody PET/CT

Institut nukleární medicíny

Institut nukleární medicíny disponuje kombinovaným zařízením, které v sobě spojuje funkce pozitronového emisního tomografu a výpočetního tomografu, jemuž se zkráceně říká scanner PET/CT.

Scanner PET/CT umožňuje spojení funkční vizualizace a vysokého anatomického rozlišení, díky čemuž je v mnohých medicínských odvětvích považován za nejmodernější a nejpřesnější vyšetřovací zařízení.

Jsme schopni odlišit zhoubné onemocnění od nezhoubného již v nejranějším stádiu, dále dokážeme lépe prozkoumat novotvar a přesně určit jeho vlastnosti. Díky tomu lépe naplánujeme léčebné metody a postupy.

Scanner PET/CT se taktéž využívá pro včasnou diagnostiku Alzheimerovy choroby. V období velmi časného stádia, kdy jiné vizualizační metody ještě nejsou schopny zobrazit žádné změny v mozku, dokážeme rozpoznat známky patologických projevů doprovázených snížením funkce látkové výměny v mozku.

Nejčastější typy vyšetření v oblasti nukleární medicíny:

Kontaktujte nás

Pro nezávaznou konzultaci volejte na naši bezplatnou telefonní linku 800 73 73 20, nebo nás kontaktujte e-mailem. Veškeré potřebné kontakty naleznete zde.

 

Scintigrafie štítné žlázy

Scintigrafie štítné žlázy

Zvětšení štítné žlázy a/nebo vznik uzlů je i v dnešní době jedním z velmi častých onemocnění.  Přesné určení, zda jde o uzly „studené" nebo „horké", je možné teprve po provedení scintigrafie. Tato metoda se velmi často využívá při diagnostice chorob a narušených funkcí štítné žlázy....


Scintigrafie kostí

Scintigrafie kostí

Zobrazení látkové výměny v kostech hraje důležitou roli při zodpovězení mnohých otázek, které se týkají například diagnostiky přítomnosti metastáz, určení stupně aktivity zánětů kloubů nebo k průkazu uvolnění kloubní náhrady. Kostní scintigrafie je diagnostickou metodou, díky které lze výše...


Scintigrafie ledvin

Scintigrafie ledvin

Scintigrafie ledvin je radionuklidové vyšetření, díky kterému se zjišťuje funkce vylučovacího systému a odtoku moči.  Díky tomuto vyšetření je možné diagnostikovat různá onemocnění ledvin, jako je například poškození parenchymu, narušení zásobování ledvin krví nebo poruchy odtoku moči....


Klinikum Weiden

S téměř 1300 zaměstnanci, 14 specializovanými klinikami, 12 odbornými centry a 575 lůžky je komplex klinik Weiden silným partnerem pro Vaše zdraví.

Söllnerstraße 16, 92637 Weiden
Recepce: +49 961 303 30 30
Fax: +49 961 303 44 29
E-Mail:
office@kliniken-nordoberpfalz.ag

Odběr novinek

Mluvíme česky: Pokud si budete přát, budou vás
na klinikách provázet česky hovořící tlumočníci.
Rádi vám rovněž pomohou česky hovořící lékaři 
a zdravotní sestry.