Bezplatná linka 800 737 320

Rychlý kontakt

Scintigrafie kostí

Víte, že léčba v zahraničí je hrazena vaší pojišťovnou?
Využijte kvalitní německé lékařské péče BEZ ČEKÁNÍ!

Scintigrafie kostíZobrazení látkové výměny v kostech hraje důležitou roli při zodpovězení mnohých otázek, které se týkají například diagnostiky přítomnosti metastáz, určení stupně aktivity zánětů kloubů nebo k průkazu uvolnění kloubní náhrady.

Kostní scintigrafie je diagnostickou metodou, díky které lze výše zmíněné problémy zjistit nebo upřesnit. Při tomto vyšetření se po aplikaci radioaktivní látky snímá aktivita v kostech.

Příprava pacienta před vyšetřením

Pacient, který má u nás podstoupit toto vyšetření, by měl být v průběhu tohoto vyšetření dobře hydratován. Doporučujeme tedy před vyšetřením řádně pít. Někdy podáváme pacientovi perchlorát draselný, který blokuje štítnou žlázu. Tato látka se aplikuje minimálně jednu hodinu před aplikací radiofarmaka.

Těsně před scintigrafií je nutné požádat pacienta, aby se vymočil. Plný močový měchýř by totiž mohl překrývat struktury pánve. Dále si musí pacient odložit všechny odložitelné kovové předměty.

Průběh vyšetření na naší klinice

Toto vyšetření provádíme na našem oddělení nukleární medicína. Jak už bylo výše zmíněno, pacientovi naši lékaři aplikují do žíly radiofarmakum a zhruba 2 – 3 hodiny od podání zhotoví snímky. Snímky vyhotovujeme nejčastěji na zádech, pacient tedy musí po dobu 30 – 45 minut v klidu ležet. U některých typů vyšetření děláme první snímky již při podání radiofarmaka.

Péče o pacienta po vyšetření

Poté, co provedeme scintigrafii kostí, je vhodné pokračovat ve zvýšeném příjmu tekutin. Díky častějšímu močení se z pacientova organismu rychleji vyplaví radiofarmaka.

Klinikum Weiden

S téměř 1300 zaměstnanci, 14 specializovanými klinikami, 12 odbornými centry a 575 lůžky je komplex klinik Weiden silným partnerem pro Vaše zdraví.

Söllnerstraße 16, 92637 Weiden
Recepce: +49 961 303-0
Fax: +49 961 303-2109
E-Mail: office@kliniken-nordoberpfalz.ag

Odběr novinek

Mluvíme česky: Pokud si budete přát, budou vás
na klinikách provázet česky hovořící tlumočníci.
Rádi vám rovněž pomohou česky hovořící lékaři 
a zdravotní sestry.