Bezplatná linka 800 737 320

Rychlý kontakt

Zelený zákal (glaukom)

Glaukom je onemocnění charakterizované zvýšeným nitroočním tlakem. Při absenci včasné terapie může glaukom vést k rozvoji defektů zorného pole a poškození zrakového nervu. Ke vzniku glaukomu dochází z důvodu nerovnováhy mezi přítokem a odtokem nitrooční tekutiny. Mezi speciální formy glaukomu patří glaukom s uzavřeným komorovým úhlem, při němž dochází k překrytí úhlu přední komory oka, což má za následek zvýšení nitroočního tlaku.

Jaké metody se využívají k léčbě glaukomu?

Léčba glaukomu začíná aplikací léků v podobě kapek nebo tablet, které mají za úkol snížit nitrooční tlak. V případě, že medikamentózní léčba není účinná, je potřeba provedení laserové terapie glaukomu, nebo se k léčbě využívají chirurgické metody.

U glaukomu s uzavřeným úhlem naše oddělení používá laserovou iridotomii. To znamená, že pomocí laseru vypálíme do duhovky malou dírku, díky které se zlepší proudění nitrooční tekutiny. U glaukomu s otevřeným úhlem se využívá tzv. laserová trabekuloplastika (poučení podá specialista).

Operace glaukomu

Jednou z možností, jak léčit glaukom, je chirurgická léčba. Ta se využívá v případě, že předchozí léčebné způsoby nevedly k uspokojivým výsledkům. Při operaci se odstraní patologická tkáň, která znemožňuje správný odtok nitrooční tekutiny.

Klinikum Weiden

S téměř 1300 zaměstnanci, 14 specializovanými klinikami, 12 odbornými centry a 575 lůžky je komplex klinik Weiden silným partnerem pro Vaše zdraví.

Söllnerstraße 16, 92637 Weiden
Recepce: +49 961 303-0
Fax: +49 961 303-2109
E-Mail: office@kliniken-nordoberpfalz.ag

Odběr novinek

Mluvíme česky: Pokud si budete přát, budou vás
na klinikách provázet česky hovořící tlumočníci.
Rádi vám rovněž pomohou česky hovořící lékaři 
a zdravotní sestry.