Bezplatná linka 800 737 320

Rychlý kontakt

Centrum léčby onemocnění prostaty

Víte, že léčba v zahraničí je hrazena vaší pojišťovnou?
Využijte kvalitní německé lékařské péče BEZ ČEKÁNÍ!

Prof. Dr. med. Theodor Klotz, MPH

Centrum řídí přednosta, specialista urolog Prof. Dr. med. Theodor Klotz, MPH, který je jedním z deseti nejlepších urologů Německa. 

Vybrané úseky a specificity práce centra 

Diagnóza nezhoubné hyperplazie prostaty (NHP) – co můžeme dělat?

Existuje mnoho způsobů léčby NHP – od těch nejjednodušších medikamentózních až po velice složité chirurgické metody, od užívání volně prodejných rostlinných preparátů až po chemicko-syntetické medikamenty, které se vydávají výhradně na předpis. Náš lékař pro vás vybere tu nejvhodnější léčebnou metodu.

Šetrná alternativa léčby

Laserová terapie s použitím systému GreenLight HPS je moderní a minimálně invazivní metoda léčby NHP. Tato metoda využívá laserových paprsků k odstranění zvětšené prostaty nekrvavým způsobem. Právě proto je vhodná pro pacienty, kteří užívají antikoagulancia (tj. léky snižující srážlivost krve). 

Brachyterapie karcinomu prostaty

Brachyterapie karcinomu prostaty může být indikována jakožto léčebná metoda, která má za cíl zachování prostaty, a to zejména v počátečních stádiích onemocnění, kdy velikost nádoru není větší než rozměry samotné žlázy. V tomto případě lze v léčbě dosáhnout velmi dobrých výsledků.

Před zahájením léčby je nutné nejdříve odstranit poruchu močení, vzniklou v důsledku zvětšení prostaty.

Při brachyterapii se používají permanentní implantáty mikrozdrojů jódu-125. Tato slabě radioaktivní tělíska o průměru tenké tuhy jsou zavedeny do prostaty, kde zůstávají dlouhou dobu a v průběhu několika měsíců vydávají předem přesně propočítanou dávku záření. Po uplynutí určité doby implantáty ztrácejí své radioaktivní vlastnosti.

Výhody brachyterapie

Po zavedení implantátů se pacient může ještě týž den, nebo v den po provedení zákroku vrátit domů ke svému každodennímu životu.

U některých pacientů mohou být ze začátku pozorovány následující vedlejší účinky: pálení při močení, krev v moči a přechodné poruchy potence. Tyto jevy po nějaké době samy odezní. Závažné vedlejší účinky se v brachyterapii vyskytují jen zřídka.

Pozitronová emisní tomografie

Jelikož rakovina prostaty je nejrozšířenějším zhoubným nádorovým onemocněním u mužů, existuje celá řada vyšetření, která se provádějí v různých etapách průběhu nemoci – od odhalení přítomnosti nádoru až po vyšetření při zjištění rakoviny. Sem také patří i vyšetření prováděná po skončení léčby rakoviny a při zvýšení hladiny prostatického specifického antigenu.

Zpravidla lze rakovinu po provedení radikální operace nebo lokálního ozařování v 75 % případů vyléčit. Avšak u 25 % pacientů, kteří absolvovali léčbu, se projeví tak zvaná PSA-recidiva, tj. opakované zvýšení hladiny prostatického specifického antigenu. To znamená, že někde v organismu jsou stále ještě přítomny rakovinné buňky, které se rozmnožují. Při využití konvenčních vyšetřovacích metod (počítačová tomografie, scintigrafie skeletu, magnetická rezonance) není lokalizační diagnostika v tomto raném stádiu zpravidla možná.

A právě v těchto případech se používá metoda pozitronové emisní tomografie (viz institut nukleární medicíny),
s jejíž pomocí lze provést přesnější diagnostiku a zahájit včas vhodnou léčbu.

Zeptejte se nás

Pro nezávaznou konzultaci volejte na naši bezplatnou telefonní linku 800 73 73 20, nebo nás kontaktujte e-mailem. Veškeré potřebné kontakty naleznete zde.

Klinikum Weiden

S téměř 1300 zaměstnanci, 14 specializovanými klinikami, 12 odbornými centry a 575 lůžky je komplex klinik Weiden silným partnerem pro Vaše zdraví.

Söllnerstraße 16, 92637 Weiden
Recepce: +49 961 303 30 30
Fax: +49 961 303 44 29
E-Mail:
office@kliniken-nordoberpfalz.ag

Odběr novinek

Mluvíme česky: Pokud si budete přát, budou vás
na klinikách provázet česky hovořící tlumočníci.
Rádi vám rovněž pomohou česky hovořící lékaři 
a zdravotní sestry.