Bezplatná linka 800 737 320

Rychlý kontakt

Laryngoskopie

Laryngoskopie je základní vyšetřovací metodou, kterou provádí lékaři na oddělení otorhinolaryngologie. Prostřednictvím tohoto vyšetření se posoudí pohledem z vnitřku stav hrtanu a hlasivek.

Dva způsoby laryngoskopie

Laryngoskopie se rozděluje na přímou a nepřímou.

  • Přímá laryngoskopie – lékař u této metody zasune tzv. flexibilní laryngoskop přes nosní dutinou do hrtanu. Jedná se sice o nepříjemné vyšetření, které je díky znecitlivění sliznice lokálním anestetikem nebolestivé. V některých případech se provádí chirurgický výkon za pomoci rigidního laryngoskopu, při kterém je pacient v celkové anestezii.
  • Nepřímá laryngoskopie – u nepřímé metody používá lékař speciální zrcátko, pomocí kterého nahlédne do pacientova hrdla. Zrcátko je zasunuto do zadní části nosohltanu. Zrcátko je následně osvíceno čelní lampou a poté lékař dobře vidí celý hrtan i hlasivky a zejména jejich pohyblivost. To má velký význam například před i po operaci štítné žlázy. 

Příprava před vyšetřením

Pokud máte podstoupit vyšetření pomocí flexibilního laryngoskopu, je nutné přijít nalačno. U nepřímé metody příprava před vyšetřením nutná není a při použití rigidního laryngoskopu pacient musí podstoupit předoperační vyšetření. Provádí se běžné předoperační vyšetření.

Doba vyšetření

Nepřímá metoda trvá několik minut, zatímco přímá zhruba 30 minut. Větší výkony v celkové anestezii, jsou závislé na druhu a rozsahu chirurgického výkonu.

Klinikum Weiden

S téměř 1300 zaměstnanci, 14 specializovanými klinikami, 12 odbornými centry a 575 lůžky je komplex klinik Weiden silným partnerem pro Vaše zdraví.

Söllnerstraße 16, 92637 Weiden
Recepce: +49 961 303-0
Fax: +49 961 303-2109
E-Mail: office@kliniken-nordoberpfalz.ag

Odběr novinek

Mluvíme česky: Pokud si budete přát, budou vás
na klinikách provázet česky hovořící tlumočníci.
Rádi vám rovněž pomohou česky hovořící lékaři 
a zdravotní sestry.