Bezplatná linka 800 737 320

Rychlý kontakt

Operace vedlejších nosních dutin

Příkladem nejrůznějších operací nosních dutin jsou operace laserové.

Operace vedlejších nosních dutin pomocí laseru se provádí nejenom při chronických zánětech, ale také u pacientů, kteří v důsledku nosní neprůchodnosti trpí ztrátou čichu. Operace se provádí laserem, kterým se odstraní zduřelá či jinak zbytnělá nosní sliznice a pomocí kterého jsou odstraňovány také polypy. Celý výkon provádíme ambulantně.

Důvody operace

Laserovou operaci provádíme z mnoha důvodů. Pacienti, kteří mají postižené nosní dutiny, trpí často bolestmi hlavy, teplotami, chronickou rýmou v důsledku opakovaných zánětů. Operací se odstraní zánětlivá ložiska v dutinách a obnoví se dýchání nosem.

Před operací

Před plánovaným výkonem je důležitá konzultace s ORL specialistou. Tato konzultace je doplněná endoskopickým vyšetřením nosu, díky kterému lékař stanoví nejlepší možný postup.

Operace laserem

Jak už bylo výše zmíněno, naše klinika provádí odstranění nosních polypů laserem, což je ambulantní a bezbolestný zákrok. Lékař před samotným zákrokem provede znecitlivění sliznice.

Operace laserem je na rozdíl od endonazální chirurgické operace šetrnou variantou a díky rychlému a jemnému řezu laserovým paprskem dochází k minimálnímu krvácení.

Po operaci laserem

Poté, co podstoupíte ambulantní laserovou operaci, budete mít pocit rýmy. Po výkonu můžete již druhý den pracovat. Nedochází k tvorbě strupů v nose, jako tomu bývá u klasické operace uvnitř nosu.

Laserové odstranění patologických změn doporučujeme všem pacientům, kteří již dříve absolvovali klasickou operaci vnitřku nosu a dutin. Laserem se totiž provádí následná korekce polypů.

Klinikum Weiden

S téměř 1300 zaměstnanci, 14 specializovanými klinikami, 12 odbornými centry a 575 lůžky je komplex klinik Weiden silným partnerem pro Vaše zdraví.

Söllnerstraße 16, 92637 Weiden
Recepce: +49 961 303-0
Fax: +49 961 303-2109
E-Mail: office@kliniken-nordoberpfalz.ag

Odběr novinek

Mluvíme česky: Pokud si budete přát, budou vás
na klinikách provázet česky hovořící tlumočníci.
Rádi vám rovněž pomohou česky hovořící lékaři 
a zdravotní sestry.