Bezplatná linka 800 737 320

Rychlý kontakt

Tonsilotomie

Laserová tonsilotomie je operační výkon, při kterém dochází k částečnému odstranění krčních mandlí. Celý výkon se provádí laserem, případně radiofrekvenčním přístrojem. Tento výkon na naší klinice provádějí lékaři, kteří s ním mají dlouholeté zkušenosti. Provádí se v krátkodobé celkové anestezii.

Tonsilotomie se provádí při zvětšených krčních mandlích, které mohou u pacienta způsobovat potíže s dýcháním.

Předoperační příprava

Týden před výkonem je nutné předoperační vyšetření a den před operací vyšetření naším ORL specialistou. K operaci se pak pacient dostaví nalačno.

Samotná operace

Operace se provádí buď v celkové anestezii nebo v místním znecitlivění. Pokud operaci provádíme v celkové anestezii, pacient je krátkodobě hospitalizován. Tonsilotomii provádíme samostatně nebo v kombinaci s adenotomií (odstranění nosní mandle). Během operace se aplikuje speciální sonda, díky které dojde k příznivému zjizvení tkání a tedy i k úbytku objemu mandle a zmírnění či úplnému vymezení potíží.

Pooperační péče

Průběh po operaci bývá převážně klidný. U některých pacientů se mohou vyskytnout bolesti, které lze utlumit běžnými analgetiky (např. Paralen), nebo zvýšená teplota.

Komplikace a rizika po operaci

Při odstranění krčních mandlí laserem může stejně jako u jiného zákroku dojít k pooperačním komplikacím, i když je u tohoto výkonu riziko minimální. Mezi nejběžnější komplikace se řadí:

  • krvácení
  • zánět v oblasti mandlí

Klinikum Weiden

S téměř 1300 zaměstnanci, 14 specializovanými klinikami, 12 odbornými centry a 575 lůžky je komplex klinik Weiden silným partnerem pro Vaše zdraví.

Söllnerstraße 16, 92637 Weiden
Recepce: +49 961 303-0
Fax: +49 961 303-2109
E-Mail: office@kliniken-nordoberpfalz.ag

Odběr novinek

Mluvíme česky: Pokud si budete přát, budou vás
na klinikách provázet česky hovořící tlumočníci.
Rádi vám rovněž pomohou česky hovořící lékaři 
a zdravotní sestry.