Bezplatná linka 800 737 320

Rychlý kontakt

Pediatrie a juvenilní medicína

Víte, že léčba v zahraničí je hrazena vaší pojišťovnou?
Využijte kvalitní německé lékařské péče BEZ ČEKÁNÍ!

Klinika dětského a dorostového lékařství 

Kliniku řídí přednosta Dr. med. Fritz Schneble a oddělení dětské pneumologie a alergologie řídí Dr. med. Frank Scharnowski-Fischer.

Dr. Fritz Schneble   Dr. Frank Scharnowski  

Specialisté naší kliniky poskytují komplexní pomoc při diagnostice a léčení téměř všech onemocnění, vyskytujících se v dětství a dospívání.

Mezi hlavní zaměření kliniky patří léčba a další péče o novorozence a předčasně narozené děti, intenzivní medicína, léčba neurologických a psychosomatických onemocnění, diagnostika a léčba plicních a alergických onemocnění. Klinika je vybavena těmi nejmodernějšími technologiemi z oblasti medicíny.

Diagnostika

Před zahájením léčby se lékaři setkají s rodiči nemocného dítěte, aby získali potřebné informace o pacientovi (anamnéza, již provedená vyšetření, seznam léků, které dítě užívá), a to obzvláště v případě chronických onemocnění. Dále lékaři stanoví, jaká vyšetření je třeba provést a zda je možné tato vyšetření absolvovat stacionárně či ambulantně.

Klinika disponuje veškerým technickým vybavením, potřebným k diagnostice a léčbě dětí od jejich narození až do ukončení dospívání. V případě potřeby je diagnostika a léčba prováděna ve spolupráci s jinými specializovanými klinikami i na různých univerzitách.

Léčba

Na klinice provádíme celkové vyšetření (včetně endoskopické diagnostiky) pacientů s onemocněními dýchacích cest, alergickými a častými infekčními onemocněními. Po provedení důkladné diagnostiky následuje vytvoření léčebného plánu. Při alergii na hmyzí bodnutí se pravidelně provádí stacionární hyposenzibilizační léčba.

Dětská klinikaVýznamným zaměřením kliniky je léčení dětí s neurologickými onemocněními. V první řadě jsou to děti s epilepsií a vývojovými poruchami. Často je společně s medikamentózní léčbou předepisována i léčba rehabilitační.

Zvláštní pozornost věnujeme léčbě a péči o novorozence a předčasně narozené děti. V perinatálním centru poskytujeme péči o nedonošené děti a provádíme pravidelné kontroly vývoje předčasně narozených dětí v ambulanci vývojové neurologie. Využíváme dobře vybavenou jednotku intenzivní péče.

Klinika úspěšně zvládá léčbu téměř všech dětských onemocnění, jako například diabetu a jiných hormonálních onemocnění, chorob krve a krvetvorby (s výjimkou zhoubných onemocnění, při kterých jsou pacienti předáni do jiných specializovaných center), onemocnění trávicí soustavy, neurologická a urologická onemocnění a samozřejmě také různá infekční onemocnění.

Na klinice se taktéž provádí:

 • léčba těžkých pneumologických onemocnění
 • poradenství v oblasti alergologie a dětské pneumologie
 • specializovaná vyšetření a léčba křečových stavů u dětí
 • vyšetření a léčba neuropediatrických onemocnění
 • neurologické vyšetření dětí s chromozomálními abnormalitami nebo s vývojovými poruchami

Psychosomatická onemocnění a jejich léčba u dětí a mladistvých

Pediatrie

Základem terapie je vytvoření důvěrného vztahu s dítětem či mladistvým a jeho rodinou. Během individuálních a skupinových sezení v příjemném prostředí pomáháme našim pacientům znovu budovat vztahy se svým okolím, nacházet nové životní perspektivy a alternativy v chování.

Při práci s dětmi a dospívajícími využíváme psychologickou diagnostiku, individuální a skupinovou terapii, rozhovory s rodinou, uměleckou terapii a jiné terapeutické metody. S pacienty pracují pediatři, diplomovaní psychologové a psychoterapeuti, fyzioterapeuti, ergoterapeuti a sociální pedagogové.

Léčíme děti a mladistvé do 18 let s následujícími problémy:

 • poruchy příjmu potravy
 • chronické bolesti (bolesti hlavy, břicha atd.)
 • chronická funkční onemocnění spojená s psychogenními faktory (cukrovka, bronchiální astma, chronická zánětlivá onemocnění střev, Crohnova nemoc)
 • úzkostné stavy a depresivní nálady
 • poruchy odchodu moče (neudržení moče - pomočování), neudržení či zadržování stolice (inkontinence, enkopréza)
 • záchvaty psychogenní povahy
 • poruchy adaptace
 • krize dospívání

Neléčíme pacienty s následujícími problémy:

Zeptejte se nás

Pokud vás zajímá jak léčba probíhá, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám se vším poradí. Potřebné kontakty naleznete zde.

Dětská alergologie a pneumologie

Na oddělení dětské alergologie a pneumologie naší kliniky se zabýváme diagnostikou a léčbou různých alergií a plicních onemocnění u dětí a dospívajících. Všem našim pacientům poskytujeme péči při akutních stavech, zabýváme se různými skupinami...


Dětská chirurgie

Dětská chirurgie je obor, který se zabývá komplexní péčí o chirurgicky nemocného v dětském věku. Dětští pacienti mají speciální požadavky, vnímají sebe a okolní prostředí odlišně než dospělí a potíže či bolesti vyjadřují jinými způsoby....


Dětská neurologie

Dětská neurologie se především zabývá léčbou veškerých onemocnění mozku, nervů a svalů, metabolických poruch, vrozených a vývojových vad, otřesů mozku a také neuropsychologickou diagnostikou Jaké služby nabízíme: EEG v bdělém stavu EEG ve...


Klinikum Weiden

S téměř 1300 zaměstnanci, 14 specializovanými klinikami, 12 odbornými centry a 575 lůžky je komplex klinik Weiden silným partnerem pro Vaše zdraví.

Söllnerstraße 16, 92637 Weiden
Recepce: +49 961 303 30 30
Fax: +49 961 303 44 29
E-Mail:
office@kliniken-nordoberpfalz.ag

Odběr novinek

Mluvíme česky: Pokud si budete přát, budou vás
na klinikách provázet česky hovořící tlumočníci.
Rádi vám rovněž pomohou česky hovořící lékaři 
a zdravotní sestry.