Bezplatná linka 800 737 320

Rychlý kontakt

Perinatální centrum

Víte, že léčba v zahraničí je hrazena vaší pojišťovnou?
Využijte kvalitní německé lékařské péče BEZ ČEKÁNÍ!

Centrum řídí pracovníci kliniky St. Marien Amberg – Dr. Ines Erhardt a kliniky ve Weidenu - Dr. Alexander Schneble a další představitelé kliniky ve Weidenu – Dr. Karl-Heinz Mark a Dr. Klaus Adam.

Dr. Alexander SchnelkeSt. Marien Amberg   Dr. Ines Erhardt  

Maximálně možné šance pro ty nejmenší

Těhotenství trvá v průměru 40 týdnů. V případě předčasného narození dítěte (dříve než ve 37. týdnu) není novorozenec dostatečně připraven na život mimo dělohu. Čím kratší dobu trvá těhotenství, tím závažnější jsou problémy, spojené s předčasným porodem a po něm. Díky optimálním podmínkám našeho perinatálního centra může dítě narozené po ukončení 24. týdne těhotenství přežít bez zdravotních problémů.

Perinatální centra – optimální šance pro nedonošené děti

Kvalifikovaní porodníci a pediatři v perinatálním centru pečují o matku a její dítě před, během i po porodu. Při podezření na předčasný porod se snažíme o pokud možno co nejdelší udržení těhotenství pomocí přesné diagnostiky a cílené terapie. V případě, že je již porod nevyhnutelný, děláme vše pro to, aby dítě přišlo na svět co nejšetrnějším způsobem.

Poté předáváme novorozence do profesionální péče pediatrů. Perinatální centrum nejvyšší kategorie musí splňovat přísné podmínky. Rozhodujícím faktorem je bezprostřední vzájemná blízkost porodního sálu a neonatologické jednotky intenzivní terapie a také nepřetržitá přítomnost odborníků.

Vznik perinatálního centra

Centrum vzniklo ve spolupráci dvou klinik – dětské kliniky Klinikum St. Marien Amberg a dětské klinky Klinikum Weiden. Odborníci obou příslušných klinik společně vytvářejí nejvhodnější postupy, odpovídající současné úrovni medicíny, individuálně pro každou pacientku a každé dítě. Je jasné, že nutnost léčby dítěte v perinatálním centru představuje pro rodiče značnou psychickou zátěž.

Právě proto Vám nabízíme veškerou pomoc a podporu, abychom Vám ji pomohli překonat. Kromě konzultací s porodníky a pediatry můžete také využít služeb vysoce kvalifikovaných psychologů. Samozřejmostí je, že rodiče mohou trávit se svým dítětem co nejvíce času a pečovat o ně. V našem centru rovněž pracují speciálně vyškolené konzultantky, které poradí a pomohou při kojení.

Poskytované služby centra

Naše centrum nabízí své služby nejen při hrozbě předčasného porodu, ale i ženám, jejichž těhotenství probíhá bez komplikací a porod nastává při dostatečné zralosti plodu. Vysoká kompetence perinatálního centra a jeho personálu dodává matkám pocit bezpečí a jistoty.

Perinatální diagnostika a zdravotní péče o těhotné

Naši odborníci jsou připraveni poskytnout pomoc i v průběhu celého těhotenství. V případě, že vaše anamnéza nebo preventivní vyšetření prokáží těhotenství s rizikovými faktory, můžeme provést vyšetření, doporučená vašim gynekologem, jako například screening v prvním trimestru, triple test, ultrazvukový screening plodu, plodových obalů a placenty, dopplerovskou sonografii a analýzu plodové vody. Naše centrum rovněž poskytuje služby genetické a psychologické poradny.

Kontaktujte nás

Ráda byste podstoupila těhotenská vyšetření nebo porodila na naší klinice? Pro nezávaznou konzultaci volejte na naši bezplatnou telefonní linku 800 73 73 20, nebo nás kontaktujte e-mailem. Veškeré potřebné kontakty naleznete zde.

Klinikum Weiden

S téměř 1300 zaměstnanci, 14 specializovanými klinikami, 12 odbornými centry a 575 lůžky je komplex klinik Weiden silným partnerem pro Vaše zdraví.

Söllnerstraße 16, 92637 Weiden
Recepce: +49 961 303 30 30
Fax: +49 961 303 44 29
E-Mail:
office@kliniken-nordoberpfalz.ag

Odběr novinek

Mluvíme česky: Pokud si budete přát, budou vás
na klinikách provázet česky hovořící tlumočníci.
Rádi vám rovněž pomohou česky hovořící lékaři 
a zdravotní sestry.