Bezplatná linka 800 737 320

Rychlý kontakt

Počítačová tomografie (CT)

Víte, že léčba v zahraničí je hrazena vaší pojišťovnou?
Využijte kvalitní německé lékařské péče BEZ ČEKÁNÍ!

Náš ústav disponuje moderními počítačovými tomografy, které umožňují vyšetřování rozsáhlých oblastí organismu v co nejkratší době a s co nejvyšším rozlišením. Příkladem neinvazivní diagnostiky je takzvaná virtuální koloskopie (bez použití endoskopu), která se provádí s cílem detekovat některé nádory, pokud není klasická koloskopie možná.

Co je počítačová tomografie?

Jedná se o nebolestivou vyšetřovací metodu, pomocí které lékař posoudí pacientovy vnitřní orgány v příslušné oblasti. Díky této metodě získají lékaři důležité informace např. o mozku, páteři a o dalších vnitřních orgánech. Počítačová tomografie je oknem do těla pacienta, které není zapotřebí otevírat.

Jak počítačová tomografie pracuje?

U CT se kombinuje klasické rentgenové vyšetření s počítačovým systémem, který má na starosti snímané informace zpracovat. Snímek se tedy neprovádí na rentgenové filmy, ale je počítačovým systémem vyhodnocen a zobrazen od těch nejmenších detailů.

Jak se připravit na vyšetření CT?

Před vyšetřením pomocí počítačové tomografie by pacienti neměli jíst alespoň 6 hodin před vyšetřením. Pití i užívání nezbytných léků je povoleno. V řadě případů je nutná aplikace kontrastní látky. Ta je například při vyšetření trávicí trubice zředěna asi v 1 litru vody. Roztok musí pacient v pravidelných intervalech vypít. Pití začíná asi hodinu před samotným vyšetřením a dvě hodiny předtím ještě obdrží dvě tablety Dithiadenu, které pomáhají člověku lépe snášet kontrastní tekutinu.

Na vyšetření k nám přijďte ve volném oděvu, bez zipů a dalších kovových součástí.

Průběh vyšetření

Pacient se položí na vyšetřovací stůl a nad ním je prstenec CT přístroje, který se bude pohybovat tak, aby zachytil vyšetřovanou oblast. Celé vyšetření je nebolestivé a trvá zhruba 10 – 20 minut. Po vyšetření pacient nesmí řídit ani obsluhovat přístroje. Tablety Dithiadenu totiž snižují pozornost.

U dětí, mladistvých, žen v plodném věku a zejména v průběhu těhotenství omezujeme toto vyšetření jen na absolutně nutné případy a pokud je grafické vyšetření nutné, snažíme se CT nahradit magnetickou rezonancí bez ohledu na cenu vyšetření.

Klinikum Weiden

S téměř 1300 zaměstnanci, 14 specializovanými klinikami, 12 odbornými centry a 575 lůžky je komplex klinik Weiden silným partnerem pro Vaše zdraví.

Söllnerstraße 16, 92637 Weiden
Recepce: +49 961 303-0
Fax: +49 961 303-2109
E-Mail: office@kliniken-nordoberpfalz.ag

Odběr novinek

Mluvíme česky: Pokud si budete přát, budou vás
na klinikách provázet česky hovořící tlumočníci.
Rádi vám rovněž pomohou česky hovořící lékaři 
a zdravotní sestry.