Bezplatná linka 800 737 320

Rychlý kontakt

Diagnostika srdce

Víte, že léčba v zahraničí je hrazena vaší pojišťovnou?
Využijte kvalitní německé lékařské péče BEZ ČEKÁNÍ!

Díky modernímu počítačovému tomografu můžeme prostřednictvím neinvazivní metody (bez použití katétru) v průběhu několika sekund provést vizualizaci věnčitých cév srdce, abychom vyloučili případnou poruchu prokrvení srdečního svalu.

Proč se provádí diagnostika srdce?

Monitorujeme srdeční činnost. Vyšetření se provádí při bolesti na hrudi, dušnosti, závratích a bušení srdce. Díky diagnostice lze odhalit všechny odchylky a zvětšení jednotlivých srdečních oddílů.

Příprava před vyšetřením

Na vyšetření se pacient nemusí nijak připravovat, je vhodní informovat lékaře o všech užívaných lécích. Některé z nich totiž mohou působit na srdce a tak ovlivnit výsledek z vyšetření.

Průběh vyšetření

Samotná diagnostika srdce probíhá u nás tak, že pacient leží na lůžku na zádech s obnaženou horní polovinou těla a kotníky. Na určená místa na hrudníku a končetinách připevní zdravotní sestra snímací elektrody. Pro lepší vodivost se aplikuje na pokožku pod elektrody voda nebo speciální gel.

Po připevnění všech elektrod se začne měřit. Pacient musí během vyšetření zůstat v úplném klidu, nesmí se hýbat ani mluvit. Celé vyšetření je nebolestivé, takže se vyšetření nemusíte obávat. Po skončení diagnostiky může pacient obvykle odejít a normálně se věnovat běžným činnostem.

Toto běžné EKG vyšetření je kombinováno s výpočetní tomografií, přičemž počítač vyhodnotí informace získané jak metodou rentgenovou, tak EKG.

 

Klinikum Weiden

S téměř 1300 zaměstnanci, 14 specializovanými klinikami, 12 odbornými centry a 575 lůžky je komplex klinik Weiden silným partnerem pro Vaše zdraví.

Söllnerstraße 16, 92637 Weiden
Recepce: +49 961 303-0
Fax: +49 961 303-2109
E-Mail: office@kliniken-nordoberpfalz.ag

Odběr novinek

Mluvíme česky: Pokud si budete přát, budou vás
na klinikách provázet česky hovořící tlumočníci.
Rádi vám rovněž pomohou česky hovořící lékaři 
a zdravotní sestry.