Bezplatná linka 800 737 320

Rychlý kontakt

Magnetická rezonance (MRI)

Víte, že léčba v zahraničí je hrazena vaší pojišťovnou?
Využijte kvalitní německé lékařské péče BEZ ČEKÁNÍ!

Magnetická rezonance

Vyšetření magnetickou rezonancí je zcela bezbolestné, nevyužívá rentgenové paprsky a nese s sebou mnoho výhod.

Co je magnetická rezonance?

Magnetická rezonance je moderní vyšetřovací metoda, pomocí které se přesně a podrobně zobrazují příslušné oblasti organismu. Jedná se o jednu z diagnostických zobrazovacích metod.

Díky výsledkům MR zjistí lékaři důležité informace o tkáních a orgánech. Lékaři doporučují vyšetření magnetickou rezonancí k upřesnění diagnózy více či méně závažných onemocnění. Příklady: poraněné kolenní vazy, nádory mozku, onemocnění a poranění páteře, upřesnění stádií rakoviny konečníku, vyšetření u dětí a mladých a těhotných žen, kde rentgenová vyšetření včetně CT jsou spojena s rizikem ozáření.

Příprava před vyšetřením

Před vyšetřením není zapotřebí žádná speciální příprava. Je možné normálně jíst, pít i užívat své léky. Na vyšetření doporučujeme dostavit se v pohodlném oblečení bez kovových doplňků. Na těle nesmějí zůstat hodinky, šperky a jiné předměty citlivé na magnetické pole. Věci tak nebudou vystaveny efektům magnetu. Je nutno velmi pečlivě informovat lékaře o kovových implantátech, jako jsou kloubní náhrady, kardiostimulátor, šrouby a hřeby po poraněních apod.

Máte-li klaustrofóbii nebo strach z malých prostorů, podáme vám léky, které pomohou tento problém během vyšetření zvládnout. Pokud tedy takovými problémy trpíte, svěřte se lékaři.

U některých pacientů aplikujeme před vyšetřením kontrastní látku, díky které se zvýrazní určité struktury v jeho těle. Kontrastní látka je aplikována pomocí injekce do žíly.

Jak probíhá magnetická rezonance na naší klinice?

Pacient se položí na lůžko, které je pak následně zasunuto do tunelu. Důležité je, aby vyšetřovaná osoba ležela klidně a nehýbala se. K dispozici je dorozumívací zařízení, které slouží ke kontaktu s personálem.

Během vyšetření se obvykle ozývají nepříjemné zvuky, které připomínají kompresor nebo bouchání. Jedná se o magnet, který v přístroji pracuje. Vyšetření trvá 15 - 60 minut.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat

 
Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte Vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.

Klinikum Weiden

S téměř 1300 zaměstnanci, 14 specializovanými klinikami, 12 odbornými centry a 575 lůžky je komplex klinik Weiden silným partnerem pro Vaše zdraví.

Söllnerstraße 16, 92637 Weiden
Recepce: +49 961 303-0
Fax: +49 961 303-2109
E-Mail: office@kliniken-nordoberpfalz.ag

Odběr novinek

Mluvíme česky: Pokud si budete přát, budou vás
na klinikách provázet česky hovořící tlumočníci.
Rádi vám rovněž pomohou česky hovořící lékaři 
a zdravotní sestry.