Bezplatná linka 800 737 320

Rychlý kontakt

Radioterapie a radioonkologie

Víte, že léčba v zahraničí je hrazena vaší pojišťovnou?
Využijte kvalitní německé lékařské péče BEZ ČEKÁNÍ!

Dr. med. Bernd GagelInstitut řídí přednosta PD Dr. med. Bernd Gagel. Zabýváme se léčbou pacientů s většinou zhoubných nádorů. Radiologickou léčbu lze rovněž kombinovat s chemoterapií, hormonální terapií, imunoterapiía zcela samozřejmě i léčbou chirurgickou.

Institut radioterapie a radiační onkologie úzce spolupracuje s klinikami vnitřního lékařství, urologie, gynekologie a viscerální a hrudní chirurgie v rámci komplexu klinik Kliniken Nordoberpfalz AG.

Nabídka služeb:

Služby při diagnostikovaných zhoubných onemocněních, poradenství a radioterapie při všech druzích zhoubných onemocnění. Ve spolupráci s klinikou urologie můžeme provádět brachyterapii karcinomu prostaty s použitím radioaktivních částic jódu.

Sužby při nezhoubných nádorech:

Diagnostika, poradenství a léčba pacientů s nezhoubnými nádory, které mohou být léčeny pomocí radioterapie, a to zejména v případech, kdy má pacient bolesti. 

Léčba:

Léčíme degenerativní onemocnění kostí a velkých i malých kloubů (artróza) a také záněty šlach v místech úponu svalů k pažní kosti (epikondylitida, tak zvaný tenisový loket) a plantární fasciitida (patní ostruha). Zaměřujeme se také na léčbu pacientů z jiných klinik, především z chirurgických, gynekologické a urologické.

Ambulantní léčba se provádí na základě doporučení od soukromých terapeutů oficiálně provozujících praxi a lékařů s úzkou specializací.

Průběh léčby u nás

Abyste měli představu, jak probíhá léčba ve Weidenu, vytvořili jsme pro vás stručný popis vyšetření, které před a  během léčby podstoupíte.

Seznámení – první konzultace:

Na našem prvním setkání si promluvíme o Vašem onemocnění a přitom také zvážíme nutnost radioterapie, buď jako jediné možné terapie, nebo v kombinaci s jinými léčebnými metodami. Popíšeme vám průběh radioterapie, vysvětlíme, jaká pravidla budete muset dodržovat, a budeme vás informovat o možných vedlejších účincích léčby. Rovněž podrobně zodpovíme veškeré vaše dotazy.

Počítačová tomografie – sestavení plánu ozařování

V dalším kroku bude provedena počítačová tomografie té části těla, kterou budeme ozařovat. Následně vypracujeme speciální ozařovací techniku, která bude individuálně přizpůsobena vašim potřebám. Našim cílem je provádět optimální ozařování nádoru a současně co nejméně zatěžovat zdravé tkáně a nemocný orgán.

Simulace – kontrola a značení ozařovacího plánu

Radioterapie a radioonkologie

Ve fázi simulace provádíme kontrolu dříve určených parametrů pomocí speciálního rentgenového zařízení (simulační zařízení), které má stejné geometrické podmínky pro ozařování jako lineární urychlovač.

Tuto diagnostiku provádíme s velikou pečlivostí, neboť na přesnosti simulace závisí kvalita následujícího ozařování. Proto tento proces může trvat poněkud delší dobu (30-45 minut).

V tomto stádiu rovněž vyznačujeme na kůži pacienta místa jednotlivých ozařovacích polí, abychom zajistili co možná nejpřesnější nastavení lineárního urychlovače. Dbejte na to, aby se umístěné značky nesmazaly a neodstranily mytím.

Lineární urychlovač – provedení ozařovací terapie

Samotné ozařovací procedury, na které budete muset docházet (v závislosti na onemocnění od 20 do 45 procedur), probíhají s použitím lineárního urychlovače. Ozařovací procedury budou probíhat vždy v pracovní dny, od pondělí do pátku, a každá bude trvat přibližně 20-35 minut.

Následné kontroly pacientů – kontroly úspěšnosti léčby

Po absolvování radioterapie byste měli navštěvovat následná kontrolní vyšetření, abychom mohli posoudit úspěšnost léčby a sledovat váš zdravotní stav. Kontrolní vyšetření jsou prováděna v intervalech od 3 do 12 měsíců.

Kontaktujte nás

Pro nezávaznou konzultaci volejte na naši bezplatnou telefonní linku 800 73 73 20, nebo nás kontaktujte e-mailem. Veškeré potřebné kontakty naleznete zde.

Patní ostruha

Patní ostruha je degenerativní a zánětlivé onemocnění, které nejčastěji vzniká v důsledku používání nesprávné obuvi (např. z bot na vysokém podpatku). Mezi další faktory, které stojí za vznikem, je nadváha či genetická dispozice. Jinou příčinou může být i stav po poranění paty. Příznaky patní...


Epikondylitida – tenisový loket

Co je tenisový loket? Tenisový loket nebo také radiální epikondylitida je bolestivé onemocnění svalových úponů na horním konci předloktí a to v oblasti zevní strany loketního kloubu. Bolest této oblasti se zvyšuje při zvedání zátěže. Na vnitřní části loketního kloubu se vzácněji vyskytuje...


Klinikum Weiden

S téměř 1300 zaměstnanci, 14 specializovanými klinikami, 12 odbornými centry a 575 lůžky je komplex klinik Weiden silným partnerem pro Vaše zdraví.

Söllnerstraße 16, 92637 Weiden
Recepce: +49 961 303 30 30
Fax: +49 961 303 44 29
E-Mail:
office@kliniken-nordoberpfalz.ag

Odběr novinek

Mluvíme česky: Pokud si budete přát, budou vás
na klinikách provázet česky hovořící tlumočníci.
Rádi vám rovněž pomohou česky hovořící lékaři 
a zdravotní sestry.