Bezplatná linka 800 737 320

Rychlý kontakt

Interdisciplinární ultrazvukové centrum

Víte, že léčba v zahraničí je hrazena vaší pojišťovnou?
Využijte kvalitní německé lékařské péče BEZ ČEKÁNÍ!

Klinika vnitřního lékařství I., společně s Klinikou viscerální chirurgie a Ústavem radiologické diagnostiky a invazivní radiologie má k dispozici Interdisciplinární ultrazvukové centrum.

Pomocí vysoce kvalitních ultrazvukových přístrojů jsou v něm lékaři schopni identifikovat i ty nejmenší změny ve vnitřních orgánech a společně s výsledky jiných vyšetření včas diagnostikovat onemocnění, což je klíčem k úspěšné léčbě.

V Ultrazvukovém centru Klinikum Weiden, které disponuje třemi pracovišti, se provádějí tato vyšetření:

  • klasická sonografie v režimu B
  • cévní diagnostika pomocí doppler-duplexní sonografie
  • barevná duplexní sonografie

Využíváme také nejnovější technologie v oblasti ultrazvukového vyšetření, jako například sonografie s použitím kontrastní látky, metoda Photopic-Imaging a 3D diagnostika.

Odběry buněk a tkání z orgánů, případně s potřebným provedením diagnostiky a aplikací drenážního systému do ohnisek zánětů, mohou být provedeny pod kontrolou ultrazvukových přístrojů. Invazivní sonografie, diagnostické a léčebné punkce, provedené v případě potřeby pod kontrolou ultrazvukového scanneru, drenáže, a nebo např. napojení na systém umělé výživy v závislosti na zdravotním stavu hrají v našem centru důležitou součást péče o pacienta.

U některých forem nádorů se provádí místní terapie, například za využití vysokofrekvenčního proudu; cílená instalace využívaných speciálních sond se kontroluje právě pomocí ultrazvuku. Součástí široké nabídky služeb je i sonografie kloubů s možností diagnostické a léčebné punkce.

Kontaktujte nás

Pro nezávaznou konzultaci ohledně ultrazvukového vyšetření na naší klinice volejte na naši bezplatnou telefonní linku 800 73 73 20, nebo nás kontaktujte e-mailem. Veškeré potřebné kontakty naleznete zde.

Sonografie

Co je sonografie? Jedná se o neinvazivní, tedy nebolestivé, ultrazvukové vyšetření pro zobrazení měkkých tkání, tekutin, krevních výronů a mnohých dalších patologických útvarů v organismu. Tato metoda se však obvykle nehodí pro vyšetření plic a kostí. Vedle toho, že lékař diagnostikuje...


Klinikum Weiden

S téměř 1300 zaměstnanci, 14 specializovanými klinikami, 12 odbornými centry a 575 lůžky je komplex klinik Weiden silným partnerem pro Vaše zdraví.

Söllnerstraße 16, 92637 Weiden
Recepce: +49 961 303 30 30
Fax: +49 961 303 44 29
E-Mail:
office@kliniken-nordoberpfalz.ag

Odběr novinek

Mluvíme česky: Pokud si budete přát, budou vás
na klinikách provázet česky hovořící tlumočníci.
Rádi vám rovněž pomohou česky hovořící lékaři 
a zdravotní sestry.