Bezplatná linka 800 737 320

Rychlý kontakt

Chirurgická změna pohlaví (z mužského na ženské)

Genderová dysforie (porucha genderové identity) je vzácným jevem (vyskytuje se přibližně u 30 lidí z miliónu), způsobující lidem nesnesitelné morální utrpení, které má často i fatální následky. Chirurgický zákrok představuje poslední etapu na cestě ke změně pohlaví. Před operací je nutné dodržet řadu právních, lékařských a formálních podmínek

Operace a další průběh přeměny muže v ženu

Urologie

Chirurgická změna pohlaví je komplexní operace, která je finančně nákladná a vyžaduje dlouhodobé plánování. Častější jsou případy poruchy identity u mužů, kdy se muž chce stát ženou, než naopak.

Obecně lze říci, že operace spočívá v oboustranném odstranění varlat, kompletní resekci topořivého tělesa, částečném odstranění močové trubice (uretrektomie, rekonstrukce ústí močové trubice), rekonstrukci klitorisu z kousku tkáně žaludu, vytvoření pochvy a stydkých pysků.

Celá operace se provádí pomocí jediného řezu o délce 12 cm v oblasti rozkroku a trvá přibližně 4-6 hodin. Mezi základní možné komplikace patří poškození střev (s nutností provedení dočasné kolostomie), trombózy, infekce, sekundární krvácení, striktury močové trubice a zvrásnění nové pochvy.

Následující léčba

Po dobu jednoho roku musí pacienti docházet na pravidelné ambulantní kontroly (každé 4-8 týdnů). Za 3-4 měsíce je nezbytné provést sekundární kosmetickou revizi. Kosmetické a funkční výsledky po skončení procesu rekonvalescence, který trvá přibližně 6-9 měsíců, jsou v 80 % případů dobré. Pacientky mohou zpravidla vést uspokojivý intimní život a svým zevnějškem a chováním se téměř neliší od „genetických" žen.

Klinikum Weiden

S téměř 1300 zaměstnanci, 14 specializovanými klinikami, 12 odbornými centry a 575 lůžky je komplex klinik Weiden silným partnerem pro Vaše zdraví.

Söllnerstraße 16, 92637 Weiden
Recepce: +49 961 303-0
Fax: +49 961 303-2109
E-Mail: office@kliniken-nordoberpfalz.ag

Odběr novinek

Mluvíme česky: Pokud si budete přát, budou vás
na klinikách provázet česky hovořící tlumočníci.
Rádi vám rovněž pomohou česky hovořící lékaři 
a zdravotní sestry.