Bezplatná linka 800 737 320

Rychlý kontakt

Urostomie

Ze stomií je nejméně častá urostomie, kterou u pacientů provádíme v případě, že se v oblasti odtoku moči vyskytuje nějaká překážka (např. nádor).

Typy urostomií:

  • Ureterostomie
  • Urostomie vyvedená přes tenké střevo
  • Kontinens urostomie

Ureterostomie

Na naší klinice je ureterostomie prováděna tak, že jsou na povrch břišní stěny vyvedeny močovody. Urerostomie je na rozdíl od střevního vývodu menší, v průměru měří kolem 0,5 – 1 cm a má růžovošedé zabarvení Co se týče množství vyloučené moči, to se odvíjí od funkce ledvin a množství přijatých tekutin.

Ošetřování ureterostomie

Ureterostomie vyžaduje velice pečlivé ošetřování, neboť močovody a ledviny se mohou velice snadno infikovat. K odvodu moči se používají rovněž sáčky s výpustným kohoutem.

Urostomie přes tenké střevo

Při tomto typu urostomie odejmeme u pacienta malý kousek z tenkého střeva, který pak zůstane v dutině břišní. Na jedné straně ho lékař uzavře a na druhé se vytvoří klasický vývod střeva, do kterého jsou pak zavedeny močovody. Díky této variantě se snižuje riziko proniknutí infekce do močového ústrojí na minimum. I u této stomie je vyžadováno trvalé nošení sáčku, neboť z ní neustále vytéká moč.

Kontinens urostomie

Kontinens urostomie se provádí tak, že se z části tenkého střeva vytvoří rezervoár s vývodem, do kterého jsou zavedeny močovody. Moč shromažďující se v rezervoáru je stlačováva vývodem, takže nemůže samovolně odtékat. Obsah z rezervoáru se pak vypouští zhrubapo 4 – 6 hodinách pomocí gumového katétru. Díky tomuto typu není zapotřebí nosit sáčky všude sebou.

Klinikum Weiden

S téměř 1300 zaměstnanci, 14 specializovanými klinikami, 12 odbornými centry a 575 lůžky je komplex klinik Weiden silným partnerem pro Vaše zdraví.

Söllnerstraße 16, 92637 Weiden
Recepce: +49 961 303-0
Fax: +49 961 303-2109
E-Mail: office@kliniken-nordoberpfalz.ag

Odběr novinek

Mluvíme česky: Pokud si budete přát, budou vás
na klinikách provázet česky hovořící tlumočníci.
Rádi vám rovněž pomohou česky hovořící lékaři 
a zdravotní sestry.